Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novofundlandského psa jsme měli vyhlídnutého již dlouho, ale garzoniéra ve čtvrtém podlaží panelového domu nebylo to pravé na chov tak velkého psa.
Po vyřízení naší bytové situace jsme si pořídili našeho prvního novofundlanďáka Béďu. Zahrada 60x30 metrů a šumavská příroda bylo to, co jsme si představovali.
Béďa se volně pohyboval po celé zahradě a střežil nás i náš majetek celých 13 let. Poté co Béďa opustil tento svět jsme přemýšleli co dále.
Rozhodnutí celé rodiny znělo: "Jedině novofundlanďáka". Protože povaha a chování tohoto psa nás tolik okouzlilo, že nebylo jiné volby. Po dlouhém hledání jsme se
dostali až k chovatelské stanici Gomaru, kde právě očekávali svůj první vrh feny Deborah od Trojské skály a Bruta Laboma. Po telefonické domluvě
jsme sedli do auta a jeli se na oba rodiče podívat, jestli je to typ psa kterého chceme. Ohromný hnědý Brutus a krásná Deborah byli přesně tím, co jsme chtěli.
A pak jsme již jen čekali na den, kdy se šťěnátka narodí. Dne 28.3.2007 přišel Aaron a jeho 5 sester na svět. A teď nám roste, roste a roste..........

Od podzimu 2009 přibyla Aaronovi kamarádka Unica od Jihlavské brány, která se narodila 3.6.2009. Společně s Aaronem budou pracovat na naší zahradě a zkrášlovat ji k obrazu svému což si každý chovatel novofundlanďana dokáže živě představit.